Kamenný olej je jedinečný zdroj makro a mikro minerálních prvků pro lidské tělo.

MUMIO - KAMENNÝ OLEJ - ALTAJ

přírodní balzámy s adaptogenními vlastnosti a velmi širokou škálou profylaktických a preventivních účinků.

Překlad web

  

NABÍZÍME ...

 • Společnost VP SELECT s.r.o. nabízí výrobcům kosmetiky a potravinových doplňků pravidelné dodávky Mumia a Kamenného oleje v garantované kvalitě a množství ...  More info ...

HLEDÁME ...

 • Hledáme nové spolupracovníky, obchody se zdravou výživou, kosmetické salony pro maloobchodní prodej. V případě zájmu nás kontaktujte na info@mumioaltay.eu

MUMIO od VP SELECT

 • Záruka pravosti
 • 100% kvalita a čistota
 • Unikátní metoda čištění
 • Praktické balení
 • Rozumná cena
 • Pravidelné dodávky
 • Odborné poradenství

INFO ....

 • Společnost VP SELECT s.r.o. nemá svůj maloobchodní prodej. Distribuce je řešena formou smluvních partnerů jejich e-shopů a obchodů.


 • Seznam smluvních partnerů společnosti VP SELECT s.r.o. naleznete v odkazu Kde koupit


Mumio a Kamenný olej

 • Kamenný olej je často zaměňován s Mumio. Ale ve skutečnosti jsou to ve složení přírodních látek zcela odlišné suroviny. Mumio obsahuje organickou a minerální složku. Kamenný olej je pouze minerální produkt, neobsahuje žádné složky organického původu. Oba tyto přírodní balzámy mají adaptogenní vlastnosti a velmi širokou škálu léčebných a preventivních účinků.


Naučný slovník

Petitgrain

 • Silice destilovaná z listů a proutků hořkého pomerančovníku propůjčuje kolínským a toaletním vodám vyzrálou notu. Často se jí užívá v kombinaci s citronem a pomerančem. Přestože roste v západoindickém souostroví a v Paraguayi, nejlepší surovina se pěstuje v jižní Francii.


Aevitum 

 • Olejový roztoku, který obsahuje 35 miligramu acetátu retinolu (vitamin A) a 100 miligramu a-tokoferolu acetátu (vitamin E). Čirá kapalina od světle žluté až žluté barvy.


Lopuchový olej

 • Používá v Rusku k posílení vlasových cibulek a na léčení vlasů, jako prostředek proti vypadávání vlasů a plešatění. Lopuch obsahuje látky, které výrazně zastavují vypadávání vlasů a regenerují vlasové kořínky. Obsahuje i přírodní inulin, komplex vitamínů, proteiny, mastné kyseliny a minerální soli.


Perorální podání 

 • Podání léku ústy (orálně, per os, p.o.). Perorálně lze podávat pouze takové léky, které nejsou v zažívacím traktu nežádoucím způsobem rozkládány, a které se ze zažívacího traktu dostatečně vstřebávají (výjimkou jsou léky – např. antibiotika, určené pro léčbu nemocí střeva, kde může být výhodou, že se lék nevstřebává). Peronální podání Mumia je vhodné.


Reaktivní artritida

 • Neinfekční zánět kloubů, který se rozvíjí jako reakce po infekčním onemocnění lokalizovaném mimo kloub v intervalu několika dnů/týdnů.Informace v tomto bloku jsou převzaté z odborné literatury. Mají za cíl poskytnout ucelený přehled o možnostech využití jako doplňkové rehabilitace. V článku jsou popisovány možnosti při onkologické léčbě. Vždy je nutné použití tohoto prostředku konzultovat se svým lékařem. Doporučuje před použitím tototo přírodního produktu si nechat udělat komplexní rozbor krve. Tento rozbor krve opakovat po ukončení aplikace. Výsledky, porovnání konzultovat se svým lékařem.


Kamenný olej. Bílé mumio. Rafinace kamenný olej.

 • Prakticky neexistuje onemocnění, při kterém by Kamenný olej neměl účinek. Už jen proto, že základ všech nemocí je způsoben nevyváženou stravou, nedostatkem nezbytných stopových prvků a vitamínů, které tělo samo není schopno samo vyrobit.
 • Podle čínské mytologie kamenný oleje se považuje za potravinu pro nesmrtelné. Ve vesnicích na úpatí hor, kde se kamenný olej nachází, obyvatelé ho sbírají a jedí, průměrná délka života je 83 let. 

Kamenný olej. Rozdíl mezi mumiem a kamenným olejem

 • Kamenný olej je kamenec draselný, obsahující ve svém složení síran hořečnatý a ve vodě rozpustné soli, které vytvořily v důsledku vyluhování z horniny na jejím povrchu. Kamenný olej  tvoří strukturu "tvrdého másla" balzámu snadno rozpustného ve vodě a mírně rozpustné v alkoholu, glycerolu, atd… .
 • Kamenný olej se nachází vysoko v horách - v jeskyních, nebo trhlinách hornin ve formě amorfních vrstev a barev, která se mění v závislosti na obsahu zinku (ve vzniklých pevných amorfních vrstvách se často kombinují odstíny bílé, šedé, červené, žluté a hnědé barvy).
 • Mechanicky očištěný od všech nečistot (zbytků vápence a dalších hornin) kvalitní kamenný olej je obvykle jemný prášek bílé, žluté, béžové barvy se sladkou svíravou chutí. Minerály kamenného oleje jsou snadno rozpustné ve vodě a mírně rozpustné v alkoholu, glycerolu, atd… .
 • Kamenný olej je často zaměňuje s mumio. Ale ve skutečnosti jsou to ve složení přírodních látek zcela odlišné suroviny. Mumio obsahuje organickou a minerální složku, kamenný olej je pouze minerální produkt, neobsahuje žádné složky organického původu. Podobnost mezi mumiem a kamenným olejem je v tom, že výskyt těchto surovin je soustředěn hlavně v odlehlých horských oblastech. Oba tyto přírodní balzámy mají adaptogenní vlastnosti a velmi širokou škálu léčebných a preventivních účinků.


Složení kamenného oleje

 • Kamenného oleje je složen cca ze 49 minerálů, které jsou nezbytné pro lidské tělo (makro-mikro prvků - sodíku, draslíku, hořčíku, fosforu, vápníku, železa, manganu, zinku, mědi, křemíku, chromu, selenu, jódu, kobaltu, niklu, atd.). Minerální složení kamenného oleje je do značné míry závislé na stáří horniny ve kterém vznikl (až 4000 let) a geologickým charakteristikám v místě jeho výskytu.
 • Draslík jeho koncentrace v Kamenném oleji hraje důležitou roli při regulaci vody a solí v metabolismu organismu a při acidobazické rovnováze krve. Má příznivý vliv na funkční stav srdce, pomáhá normalizovat krevní tlak v hypertenzním onemocnění (má močopudné účinky, pomáhá odstranit z lidského těla přebytek vody a solí).
 • Hořčík v kamenném oleji, stejně jako draslík, je nezbytný pro správnou a harmonickou práci srdečního svalu. Tento důležitý makro prvek je základní strukturální složkou kostí a zubní skloviny. Podílí se na přenosu nervových impulsů  a regulaci krevního cukru, má protizánětlivý, antialergický, uklidňující, proti křečím, choleretik efekt. Nedostatek hořčíku v organismu často způsobuje zácpu, časté bolesti hlavy, nespavost, podrážděnost, nebo apatii a často vyvolá vznik žlučových kamenů, diabetes, osteoporózy, vysokého krevního tlaku, onemocnění prostaty.
 • Vápník je základem pro tvorbu a regeneraci kostí a chrupavek. Hraje důležitou úlohu při srážení krve, fungování nervového a svalového systému, má antistresový účinek. Pomáhá ke snižování cholesterolu v krvy.
 • Zinek je stopový prvek, který hraje důležitou roli v mnoha procesech v lidském těle (v proteinech, sacharidech a tucích při metabolismu, při syntéze inzulínu a trávicích enzymů v procesu krvetvorby, spermatogeneze a embryonálním vývoji). Podílí se na tvorbě imunity.  Zinek je zásadní pro normální fungování reprodukčního systému, mozku a pohybového aparátu. Nedostatek zinku často vede k abnormalitám v mozku, ztráta paměti a duševnímu úpadku, depresím a opožděnému sexuálnímu vývoji u dětí, k rozvoji onemocnění očí, onemocnění slinivky břišní a štítné žlázy.


Prevence

 • Zvyšuje odolnost lidského organismu na nepříznivé účinky životního prostředí, zlepšuje tvorbu bílkovin,sacharidů, lipidů a výměnu vody. Aktivuje regeneraci poškozených tkání, má imunomodulační, antibakteriální, protizánětlivé, antialergické, anti-virové, anti-nádor, antispasmodický, choleretik a analgetický účinky. 

Komplexní prevence a léčba

 • Nemoci trávicí soustavy (gastritida, kolitida, enterokolitida, cholelitiáza, cholecystitida, virové a alkoholové hepatitidy, žaludečních vředů a duodenálních vředů, gastritidy, zánětu slinivky břišní), otrava zkaženým jídlem a průjem. Při pravidelném užívání kamenného oleje se urychluje regenerace postižených zánětlivých nebo erozivních a ulcerózních procesů sliznice, žaludku a střev. Hořčík obsažený v kamenném oleji zlepšuje procesy a sekreci žluče, zabraňuje tvorbě kamenů v žlučníku, játrech a žlučových cestách.
 • Dermatologická onemocnění a traumatické poranění kůže (poranění, popáleniny, vředy, štípnutí hmyzem, psoriáza, mazotok, ekzémy, akné, kopřivka, atd.). Komplex makro a mikro prvků poskytuje protizánětlivé účinky a pomáhá odstranit svědění, bolest, podporuje granulaci a epitelizaci poškozené kůže ("hojení ran" pomocí minerálních složek - vápník, zinek, mangan, hořčík, křemík, měď, selen, síra, kobalt).
 • Nemoci a poranění pohybového aparátu (zlomeniny, pohmožděniny, výrony, bolest dolní části zad, artritida (včetně revmatoidní artritidy), osteoartritida, atd ..), stejně jako doprovodnými nemocemi neuralgie (ischias, atd.). Kamenný olej je bohatým zdrojem živin nutných pro tvorbu a regeneraci kostí a chrupavek (mezi tyto látky patří - vápník, fosfor, hořčík, mangan, jakož i přírodní stimulačních kolagen produkce křemíku, zinku, mědi a síry). Draslík, který je přítomný ve významném množství v Kamenném olej zlepšuje metabolismus vody a tím zabraňuje usazování solí kyseliny močové v kloubech. Při léčbě poranění a onemocnění páteře, svalů a kloubů (stejně jako na léčbu poranění a onemocnění kůže) je nejúčinnější kombinace externí aplikace ropy kamene na jeho pravidelné interní použití.
 • Nemoci močového ústrojí (urolitiázy, cystitida, pielotsistit, pyelonefritida, uretritida nefrózy, a další.)
 • Kardiovaskulární onemocnění (ateroskleróza, ischemická choroba srdeční, hypertenze, kardiomyopatie, infarkt myokardu, mrtvice, diabetické angiopatie, křečových žilách, zánětlivých onemocnění srdce a krevních cév).

Onemocnění štítné žlázy

 • Nemoci centrálního a periferního nervového systému (poliomyelitidě, polyneuropatie, encefalopatie, neuralgie, neuritida, plexitis, epilepsie, paralýza, atd.), časté bolesti hlavy. Hořčík obsažený v kamenném oleji poskytuje uklidňující účinek, pomáhá snižovat zvýšenou dráždivost ústředního nervového systému. Přítomný zinek a jód má antidepresivní účinnost, zlepšuje paměť a mentální schopnosti. Celkově měď, hořčík a mangan jsou zapojeny do syntézy neurotransmiterů (látek, pomocí kterých je potřeba pro přenos elektrických impulsů mezi buňkami centrálního nervového systému (neuronů).
 • Respirační onemocnění (zápal plic, zánět průdušek, tuberkulóza, zánět pohrudnice, astma, akutní respirační infekce (ARI) a další).
 • Nedostatek železa v krvi. Kamenný olej obsahuje ve svém složení železo, mangan, měď, zinek, křemík, síru, kobalt, nikl a další makro a mikro prvky pro stimulaci přirozené tvorby červených krvinek, hemoglobinu a proteinu.

Kombinace vnitřní a vnější aplikace kamenné oleje je velmi účinné

 • Gynekologická onemocnění (děložní fibroidy, krční eroze, kolpitid, cervicitida, endometriózy, adnexitis, cysty nebo polycystické vaječníky, polypy mrzačení ženských pohlavních orgánů, ženská neplodnost, atd.)
 • Onemocnění mužského reprodukčního systému (prostatitidy, prostaty adenom, mužské neplodnosti, oligospermie, gipoaspermiya, erektilní dysfunkce (impotence). Kámen olej je bohatým zdrojem zinku, manganu a selenu. Proktologie onemocnění (hemoroidy, trhliny konečníku a další.)
 • Onemocnění zubů a dutiny ústní (paradentóze, paradentóze, zubní kaz, gingivitida, stomatitida, pulpitidy, paradentózy a další.)
 • ORL onemocnění (zánět středního ucha, angíny, záněty vedlejších nosních dutin, rýma, chronický zánět mandlí, zánět hltanu, zánět hrtanu, atd.).
 • Oční onemocnění (katarakta, diabetická retinopatie, a další.)
 • Onkologická onemocnění (v prvotních stadiích, pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem).

Výsledky pravidelné aplikace

 • U pacientů s diabetem a obezitou. Kamenný olej je bohatý na makro a mikro živiny, které působí na regulaci hladiny glukózy v krvi a hraje důležitou úlohu v přirozené produkce inzulínu (draslík, hořčík, fosfor, křemík, zinek, mangan, chrom, selen, atd.).
 • Odstranění nedostatku makro a stopových prvků v těle nezbytných pro zdraví.
 • Vyrovnání psycho-emoční poruchy charakteristické pro menopauzy.
 • Potlačení psychického, fyzického, psycho-emocionálního stresu.
 • Zvýšení duševní a fyzické výkonnosti.
 • Během období rehabilitace po operaci nebo dlouhodobě nemocnosti.
 • Jako součást komplexního prevence SARS a chřipky.
 • Ti, kteří žijí v ekologicky nepříznivých oblastech, nebo pracují v nepříznivých klimatických podmínkách (chlad, teplo, vlhkost), pracující ve vysokých nadmořských výškách, pod vodou,v podzemí.
 • Jako součást komplexního programu na posílení imunity

Dávkování - Komplexní prevence (4 týdny)

1. fáze -  Zahájení komplexné prevence
(1 týden)
1g kámen olej rozpustit na 3 litry vody70 ml 3 krát denně 30 minut před každým jídlem. Pokud bude docházet k překyselení žaludku po jídle. Aplikovat ne 30 minut, ale 1 hodinu před jídlem.
2. fáze -  Komplexní prevence
(2-4 týden)
3g kámen olej (čajová lžička) rozpustit na 3 litry vody
200 ml 3 krát denně 30 minut před každým jídlem. Pokud bude docházet k překyselení žaludku po jídle. Aplikovat ne 30 minut, ale 1 hodinu před jídlem.
Komplexní prevenci lze provádět 4 krát za rok, s 1 mesíční pauzou

Připravený roztok může být skladován po dobu 10 dnů v temnu při pokojové teplotě. Roztok může mít zákal.
Před zahájením a během komplexní prevence je třeba kontrolovat krevní obraz, srážlivost krve a kyselost žaludečních šťáv.


Kontraindikace

 • Individuální nesnášenlivost, těhotenství, kojení, žloutenka, chronická zácpa. Při použití v kombinaci s hormonální terapií, arteriální hypotenzí, srdeční choroby, trombóza, tromboflebitida, žlučové kameny, zvýšené srážení krve. Před zahájením komplexní prevence obrátit na svého lékaře a dohodnout si konzultace. V průběhu léčby kamenným olejem je zakázáno používat antibakteriální léky, alkohol stejně jako jídlo které provokuje rozvoj nebo zhoršení dny nebo ledvinových kamenů (všechny druhy masa, s výjimkou kuřecího maso), káva, kakao, čokoláda, silného čaje, ředkvičky.

Zpět  Recepty pro kosmetiku  Recepty terapeutické a profilaktika