Přírodní 100% čisté rafinované mumio pod 40 stupňů Celsia.

MUMIO - KAMENNÝ OLEJ - ALTAJ

přírodní balzámy s adaptogenními vlastnosti a velmi širokou škálou profylaktických a preventivních účinků.

Překlad web

  

NABÍZÍME ...

 • Společnost VP SELECT s.r.o. nabízí výrobcům kosmetiky a potravinových doplňků pravidelné dodávky Mumia a Kamenného oleje v garantované kvalitě a množství ...  More info ...

HLEDÁME ...

 • Hledáme nové spolupracovníky, obchody se zdravou výživou, kosmetické salony pro maloobchodní prodej. V případě zájmu nás kontaktujte na info@mumioaltay.eu

MUMIO od VP SELECT

 • Záruka pravosti
 • 100% kvalita a čistota
 • Unikátní metoda čištění
 • Praktické balení
 • Rozumná cena
 • Pravidelné dodávky
 • Odborné poradenství

INFO ....

 • Společnost VP SELECT s.r.o. nemá svůj maloobchodní prodej. Distribuce je řešena formou smluvních partnerů jejich e-shopů a obchodů.


 • Seznam smluvních partnerů společnosti VP SELECT s.r.o. naleznete v odkazu Kde koupit


Mumio a Kamenný olej

 • Kamenný olej je často zaměňován s Mumio. Ale ve skutečnosti jsou to ve složení přírodních látek zcela odlišné suroviny. Mumio obsahuje organickou a minerální složku. Kamenný olej je pouze minerální produkt, neobsahuje žádné složky organického původu. Oba tyto přírodní balzámy mají adaptogenní vlastnosti a velmi širokou škálu léčebných a preventivních účinků.


Naučný slovník

Petitgrain

 • Silice destilovaná z listů a proutků hořkého pomerančovníku propůjčuje kolínským a toaletním vodám vyzrálou notu. Často se jí užívá v kombinaci s citronem a pomerančem. Přestože roste v západoindickém souostroví a v Paraguayi, nejlepší surovina se pěstuje v jižní Francii.


Aevitum 

 • Olejový roztoku, který obsahuje 35 miligramu acetátu retinolu (vitamin A) a 100 miligramu a-tokoferolu acetátu (vitamin E). Čirá kapalina od světle žluté až žluté barvy.


Lopuchový olej

 • Používá v Rusku k posílení vlasových cibulek a na léčení vlasů, jako prostředek proti vypadávání vlasů a plešatění. Lopuch obsahuje látky, které výrazně zastavují vypadávání vlasů a regenerují vlasové kořínky. Obsahuje i přírodní inulin, komplex vitamínů, proteiny, mastné kyseliny a minerální soli.


Perorální podání 

 • Podání léku ústy (orálně, per os, p.o.). Perorálně lze podávat pouze takové léky, které nejsou v zažívacím traktu nežádoucím způsobem rozkládány, a které se ze zažívacího traktu dostatečně vstřebávají (výjimkou jsou léky – např. antibiotika, určené pro léčbu nemocí střeva, kde může být výhodou, že se lék nevstřebává). Peronální podání Mumia je vhodné.


Reaktivní artritida

 • Neinfekční zánět kloubů, který se rozvíjí jako reakce po infekčním onemocnění lokalizovaném mimo kloub v intervalu několika dnů/týdnů.Informace v tomto bloku jsou převzaté z odborné literatury. Mají za cíl poskytnout ucelený přehled o možnostech využití jako doplňkové rehabilitace. V článku jsou popisovány možnosti při onkologické léčbě. Vždy je nutné použití tohoto prostředku konzultovat se svým lékařem. Doporučuje před použitím tototo přírodního produktu si nechat udělat komplexní rozbor krve. Tento rozbor krve opakovat po ukončení aplikace. Výsledky, porovnání konzultovat se svým lékařem.


Mumio. Altaj. Původ mumia. Mumio surové (RAW) a jeho rafinace

 • Sedimenty mumia se vytvářely v nadmořských výškách od 3200 metrů do 4000 metrů a to především na jižních svazích hor. V podmínkách při nedostatku kyslíku, minimální vlhkosti, pod vlivem extrémních teplot, silných větrů a vysokého UV záření. Takové podmínky jsou nejpříznivější pro polymeraci a postupnou mumifikaci organických částí. Mateřské surové mumio (RAW) je biologická hmota živočišného a rostlinného původu. Výskyt mumia, má své pravidlo. Nachází se v místech, kde žily křečci, netopýři, veverky, divocí holubi, divoká zvěř a kde zároveň rostly léčivé rostliny, které byly potravinou pro tyto živočichy (jalovec, šípky, reveň, mech, máta, tymián, valerián, pelyněk, atd.).
 • Zdroje vysoce kvalitního horského balzámu "mumia" byly objeveny v horách jižní Sibiře, Trans-Bajkalu, na Severním Kavkaze, na Dálném východě, v Kazachstánu, Turkmenistánu, Ázerbájdžánu, Mongolska, Indie, Íránu, Barmě, v Austrálii, Jižní Americe a Indonésie.
 • V přirozené nerafinované podobě je mumio (RAW) heterogenní pryskyřice podobná hmotě tmavě hnědé nebo nahnědle-černé barvy s granulovaným lesklým nebo matným povrchem. Má různé složení v závislosti na organických složkách, rostlinných složkách, výskytem minerálů v dané oblasti (semena, písek, části rostlin, malé fragmenty minerálů, ulity, lastury, hmyz, kosti, kusy dřeva, mumifikovaný živočišný odpad, atd.). Toto nerafinované mumio (RAW) není vhodné k přímé spotřebě, protože může obsahovat nečistoty, které mohou být nebezpečné pro lidské zdraví.
 • Speciálním technickým řešením zpracování mumia RAW, metodou těžby, odstředěním, filtrací a odpařením se odstraní všechny druhy balastních látek. Což vede k získání k vysoce kvalitního rafinovaného mumia, vhodného pro lékařské a kosmetické využití. Rafinované vyčištěné mumium je hustá homogenní plastická hmota (zpracovatelná bez námahy v ruce) tmavě hnědé nebo černé barvy s lesklým hladkým povrchem. 
 • Při určování kvality mumia je důležité znát věk látky a způsob čištění. Čím vyšší je obsah přírodních organických částí, antibiotik a antikoagulantů je vyšší účinek mumia při jeho terapeutickém a profylaktickém využití. Pro léčbu a kosmetiku je nejcennější mumio, které při čištění a rafinaci není vystaveno vysokým teplotám, pak neztrácí své vlastnosti. Teplota při čištění a rafinaci nesmí přesáhnou 40 stupňů Celsia.


Biochemické složení mumia

 • V mumiu se vyskytuje na 80 látek životně důležitých pro organismus, které svým účinkem překonávají penicilin, antikoagulancia (látky tlumící srážlivost krve), 30 chemických prvků (vápník, draslík, křemík, sodík, hořčík, hliník, vanad, železo, fosfor, baryum, síra, molybden, beryllium, mangan, titan, stříbro, měď, olovo, zinek, bismut, nikl, kobalt, cín, stroncium, helium; někdy ještě uhlík, vodík, dusík) v rozsahu od jednotek procent po stopová množství, ale také aminokyseliny (histidin, treonin, metionin, tryptofan, lysin, valin), 10 oxidů kovů, éterické silice, bílkoviny v podobě mastných kyselin, pryskyřice, vitaminy B1, B12, B6, Heninové báze, auxiny, inhibitory, chlorofyl, fermenty a mnohé jiné biologicky aktivní látky. Anorganická část převyšuje organickou dvakrát až čtyřikrát. V organických složkách převažuje uhlík (20–57 %), kyslík (30–48 %), vodík (4–18 %), dusík (3–8 %).
 • Měrná hustota mumia činí 1,1-1,8 g/cm3. Mumio je plastické. Při teplotách pod +20 stupňů Celsia mumio tvrdne, zahřátím měkne
 • Čisté 100% mumio má za tepla charakteristickou vůni po asfaltu, avšak na rozdíl od asfaltu neobsahuje těkavé uhlohydráty. Nejúčinnější je mumio černé. Povrch je lesklý, chuť nahořklá ostře štiplavá. Snadno měkne mezi prsty a velmi dobře se rozpouští vodou a vytváří koloidní roztok s pH 6,5–7,5.
 • Všechny cenné látky se v mumiu nacházejí v biologicky rozpustné formě, ve vyváženém rozsahu, optimálním pro fyziologický účinek na organismus člověka.
 • Látky v mumiu jsou ve shodném v procentním poměru, jako jsou obsaženy v lidském organismu. V mumiu nebyly zjištěny žádné jedovaté látky, problémy nejsou ani při dávkování převyšujícím předepsané v doporučené receptuře.
 • Mumio nemá karcinogenní účinky, ani účinky na budoucí reprodukci. Účinnost mumia stoupá při současném užívání bylinných čajů, výtažků z kořenů léčivých bylin, a homeopatických léků, včetně uriny.Prevence

 • Mumio má jedinečné biochemické složení organických a minerálních látek. Širokou škálu užitečných vlastností (imunomodulační, regenerační, hojení ran, protizánětlivé, antibakteriální, antivirové, antimykotické, antiseptické, antikoagulační, detoxikační, protizánětlivé, analgetikum, diuretikum, anti spazmické, a jiné.). Používání mumia po více než 3000 let má vynikající výsledky v tradiční medicíně po celém světě.
 • Mumium přispívá k posílení imunity lidského těla proti nepříznivým účinkům faktorů prostředí, jako je vystavení se ionizujícímu záření, extrémním teplotám, vlhkosti a atmosférického tlaku, nepříznivým klimatickým a environmentálním podmínkám, vlivu infekčních epidemií, toxinům, karcinogenům a jiným škodlivým látkám.
 • Charakteristickým znakem mumia je jeho absolutní regenerační a hojivý efekt. Přítomnost (chlorofylu, zinku, chromu, aminokyseliny, glycinu, leucinu, argininu) kteří stimulují přirozenou syntézu kolagenu z vitaminů C a E, rutinu, aminokyselinu lysinu, síru, měd, křemíku, flavonoidu a karotenoidu přispívá ke zlepšení opravných procesů, které urychlují granulaci a epitelizaci poškozené kůže, stimulují regeneraci sliznic, chrupavek a kostí.
 • Mumio má silný antibakteriální účinek, který je způsoben vysokou koncentrací organických kyselin, taninu, síry a stříbra. Mumio má bakteriostatickou a baktericidní schopnost proti širokému spektru patogenů. Je velmi účinné v boji proti Staphylococcus aureus, pyogenním streptokokům, koliformním bakteriím, některým druhům enterokoků, tyfu, úplavicím a záškrtu.
 • Protizánětlivý účinek je zejména v důsledku přítomnosti organicko-minerálním vazeb vápníku, hořčíku, mědi, zinku, křemíku, selenu, síry, kobaltu, karotenoidů, vitaminů E, K, C, třísloviny, organických a mastných kyselin.
 • Má osvěžující účinek, zlepšuje procesy látkové výměny (bílkovin, sacharidů, tuků, vody a solí). Má příznivý vliv na hormonální a imunitní stav lidského organismu.


Komplexní prevence a léčba

 • Mumio nepotlačuje symptom nemoci, reguluje elektrolytickou rovnováhu organismu a tím léčí nejen symptom, ale také příčinu nemoci. Zlepšuje aktivitu imunitního systému, koriguje metabolické procesy.
 • Mumio nezpůsobuje alergické reakce ani anafylaktický šok, nebyly zaznamenány žádné kontraindikace. Vedlejší účinky mohou nastat velice zřídkavě pouze při individuálním předávkování a to při dávkách několikanásobně převyšujících dávky doporučené. Po aplikaci sníženého dávkování se již nežádoucí reakce neopakují.
 • Nemoci a poranění pohybového aparátu (osteoporózy osteomyelitida, artritida (včetně revmatické artritidy), dna, osteoartritida, osteochondróza, deformující spondylarthrosis, humeroskapulární periarthrosis, myozitida, bursitidy, periarthritis, tendinitidy, zlomeniny, podvrtnutí, modřiny, podvrtnutí vazy, atd…).
 • Mumio dlouho bylo tradiční lék k urychlení hojení kostí při zlomeninách (klinickými studiemi bylo zjištěno, že použití mumia, hojení zlomeniny se skracuje přibližně o 10 až 14 dní). Zlepšuje průtok krve do svalů, páteře a kloubů, působí protizánětlivě, je bohaté na živiny nezbytné pro tvorbu a regeneraci kostí, chrupavek tkáně (díky látkám - aminokyseliny, prolin, lysin, leucin, mangan, zinek, vápník, fosfor, křemík, síra, měď, vitamin C, flavonoidy, karotenoidy).
 • Mumio do značné míry zkracuje zotavení z poranění, infekčních a zánětlivých a degenerativních onemocnění páteře a kloubů. Také má analgetické vlastnosti. Mumium může přinést značné úlevy od neuralgií v souvislosti s výše uvedenými nemocemi pohybového aparátu (poyastnichno ischias, lumbago, ischias). Je bohatým zdrojem draslíku a organických kyselin, které brání ukládání kyseliny močové v kloubech. Jedná se o velmi účinný nástroj, jako součást integrované prevence a léčby dny (dnové artritidy).
 • Dermatologických onemocnění a poranění kůže (popáleniny, řezy, lupénka, ekzém, akné, seborea, mykotické infekce, herpes, odřeniny, ekzém, kopřivka, atopická dermatitida (neurodermatitida), trofické vředy, dekubitální vředy, a další.). Mumio má antiseptické účinky na hojení ran. Protizánětlivý účinek, který přispívá k účinnému čištění ran od nekrotických tkání, urychluje granulaci a epitelizaci poškozené kůže.
 • Nemoci trávicíh ústrojí (onemocnění jater, žlučníku, infekcí žlučových cest (cholecystitida, holetsistoholangit, virová hepatitida, steatóza, cirhóza, cholelitiáza), onemocnění slinivky břišní (pankreatitida), onemocnění žaludku (chronická anatsidny gastritis, žaludeční a duodenální vřed), střevní onemocnění (dysbiózou, enteritidy, kolitida, ulcerózní kolitida), zácpa, úplavice a různé dyspeptické poruchy (pálení žáhy, říhání, nadýmání, pocit na zvracení).
 • Mumio rovněž přispívá ke zlepšení metabolických procesů ve slinivce břišní, aktivuje výrobu pankreatické šťávy, zlepšuje syntézu pankreatických trávicích enzymů. Mumium zlepšuje funkce střeva, zastavuje vývoj zánětu, fermentace a hniloby, pomáhá obnovit narušenou rovnováhu střevní mikroflóry.
 • Onemocnění centrálního a periferního nervového systému (meningitida, poliomyelitidě, polyneuropatie, syringomyelie, amyotrofická laterální skleróza, encefalopatie, neuralgie, neuritida, plexitis, epilepsie, ochrnutí, atd). Mumium lepšuje mozkový krevní oběh, pomáhá obnovit narušen funkce center mozku a periferních nervů. Jsou to fosfolipidy, mastné kyseliny a aminokyseliny (tryptofan, glycin, kyselina glutamová, valin a další.), které jsou nezbytné pro přirozenou syntézy neurotransmiterů (látky pomocí kterého se přenos elektrických impulsů mezi neurony).
 • Onemocnění kardiovaskulárního systému (infarkt, ischemická choroba srdeční, aterosklerózy, hypertenze, zánětlivá onemocnění srdce a cév, tromboflebitida, trombóza, křečové žíly, hemoroidy, atd.). Pomáhá snižovat krevní tlak, odstranit křeče a zánět v kardiovaskulárním systému, zabraňuje tvorbě aterosklerotických plátů v lumen krevních cévách  a zlepšuje centrální, periferní cirkulaci a mikrocirkulaci.
 • Mumium obsahuje látky, které zlepšují činnost srdečního svalu pro usnadnění obnovení normálního rytmu, frekvence a síly kontrakce srdce (glutamové kyseliny amino, aminokyseliny prolin, methionin, arginin, valin, kyselina jantarová, vitamin E, vápník, fosfor atd), biochemické komponenty, které zlepšují pružnost a pevnost cév (mezi ně patří vitamin C, rutin, karotenoidy, vitamin E, síru, měď, zinek, křemík, flavonoidy a kol.), komplex látek podporujících snížení hladiny cholesterolu v krvi (flavonoid, fosfolipidy, polynenasycené mastné kyseliny, rutin, fytosteroly, hořčík, mangan, zinek, jód, selen, křemík, chrom, vitamin B), stejně jako antikoagulační látky, které zabraňují tvorbě trombů (mezi nimi, - vitamin E, polynenasycené mastné kyseliny, jód, vitamin B3, B6, B12).
 • Onemocnění sleziny, poruchy krve (anemie z nedostatku železa, a další.). Mumio je také velmi bohaté na látky, které aktivují přirozenou produkci proteinu červených krvinek hemoglobinu (složité konstrukční díly, mumie zahrnují železo, mangan, měď, síru, kobalt, nikl, zinek, křemík, chrom, flavonoidy, vitamin C, vitamin B, vitamin E , chlorofyl).
 • Nemoci močového ústrojí (zánět močového měchýře, pielotsistit, pyelonefritida, uretritida, močových kamenů, tuberkulóza ledvin, nefrózy, a jiní.).
 • Onemocnění mužského urogenitálního systému (erektilní dysfunkce (impotence), varikokély, oligospermie, gipoaspermiya, adenomy prostaty, prostatitida, mužské neplodnosti, a další.), Onemocnění ženských reprodukčních orgánů (mastitidy, prsu, děložního čípku eroze, kolpitid, endometrióza, endomyometritis, salpingo (adnexitis), cervicitida, vulvitida, vulvovaginitidy, ženská neplodnost, atd.).
 • Onemocnění zubů a ústní dutiny (paradentóze, periodontitida, zánět dásní, stomatitida, pulpitidy, periodontitis, kazu, atd).
 • Onemocnění dýchacích cest a ORL onemocnění (astma, bronchitida, pneumonie, plicní tuberkulóza, akutní respirační virové infekce, zánět středního ucha, sinusitida, zánět vedlejších nosních dutin, rýma, zánět hrtanu, faryngitida, angíny (akutní angíny), chronický zánět mandlí, atd.).
 • Mumio má účinek baktericidní , protizánětlivý, antivirový. Mumio zvyšuje vylučování sliznice respiračního traktu, zlepšuje drenážní funkci průdušek, stimuluje regeneraci nemocných sliznic dýchacích cest, snižuje otok, průvodní onemocnění dýchacích cest, podílí se na specifické a nespecifické imunitě organismu.
 • Nemoci vizuálního aparátu (šedý zákal, glaukom, blefaritida, konjunktivitida, diabetická retinopatie, atd.) Účinek na funkčním stavu orgánů vituálního aparátu má pozitivní vliv zinek, vápník , mangan, hořčík, vitamíny skupiny B, vitamin C, flavonoidy, karotenoidy (provitamin A), atd..
 • Mumio stabilizuje složení krve, rychle sceluje zlomeniny, pomáhá při erozích čípku a zánětech ženských pohlavních orgánů, při bronchiálním astmatu, vředech žaludku a dvanáctníku, trombózách, povrchových zánětech žil (tromboflebitida), hemeroidech, a také při radikulitidě (zánět míšních kořenů), popáleninách, srdečních a cévních nemocech. Stimulační účinek mumia jde až do úrovně buněk, obnovuje složení periferní krve a funkčnost periferních nervových vláken. Přísně dávkovaný roztok mumia zlepšuje paměť a tvůrčí schopnosti. Působí antisepticky, protizánětlivě, odstraňuje pocit únavy.


Pravidelné užívání Mumia se doporučuje

 • Mumio není určeno a doporučeno dětem, těhotným a kojícím ženám, s vyjímkou léčby alergie a prevence u dětí.S uvedenou výhradou mumio smějí užívat všechny osoby bez rozdílu věku. Vzhledem k tomu, že nemá žádné vedlejší účinky, ani kontraindikace, lze mumio užívat při jakýchkoli chorobách (včetně vysokého a nízkého tlaku), i u vysílených a operovaných osob. Vhodné je i pro osoby zdravé.
 • Každá ze složek mumia má schopnost ovlivňovat odpovídající procesy látkové výměny e urychlovat regeneraci tkání. Stimulační účinek se projevuje už na úrovni buňky. Má příznivý účinek na nemoci z ozáření, obnovuje správné složení periferní krve, kostní dřeně a sleziny. Příznivě působí na nemoci zažívacího traktu, různé zánětlivé nemoci, zácpu apod.
 • Mumio brzdí nárůst únavy a povzbuzuje organismus při zvýšené tělesné a duševní námaze. Jde o bezpečný fyziologický stimulátor, který ani při dlouhodobém užívání nevyvolá nežádoucí vedlejší účinky. Napomáhá celkové obnově tkání a zajišťuje hospodárnější využití základních energetických zdrojů organismu.
 • Mumio je harmonizátorem přispívajícím k vytvoření souladu mezi duševní a tělesnou činností. Přelaďuje organismus k lepšímu soustředění a výkonnosti, zlepšuje celkovou kondici a zvyšuje životní energii. Oddaluje stárnutí a prodlužuje věk.
 • Jako součást komplexního programu na posílení imunity.
 • Jako součást komplexního programu očisty těla od různých škodlivých látek (toxiny, těžké kovy, atd.).
 • V komplexní léčbě nemoci z ozáření.
 • Jako součást komplexní prevence proti SARS a chřipky.
 • Během období rehabilitace po operaci, nebo po těžkých a dlouhodobých nemocech (včetně období zotavení po infarktu nebo mrtvici).
 • Při déle trvajícím fyzickém, duševním a psycho-emocionálním stresu.
 • Pro osoby, které žijí v ekologicky nepříznivých oblastech nebo pracují v nepříznivých klimatických podmínkách (chlad, teplo, vlhkost). Osoby která pracují ve vysokých nadmořských výškách, pod vodou, v podzemí.
 • Pro osoby jejichž práce zahrnuje expozici toxických látek, hluku, vibrace a záření.
 • Při porušení metabolismu, u pacientů s obezitou a diabetes II typu (mumio je bohatým zdrojem látek, které hrají důležitou roli v syntéze přírodního inzulínu syntézu - Vitamíny B1, B3, karotenoidy, amino kyseliny, isoleucin a methionin, draslík, fosfor , hořčík, zinek, křemík, mangan, chrom).


Dávkování - Komplexní prevence (4 týdny)

Příprava roztoku mumia pro vnitřní užívání:

Mumio doporučujeme užívat 0,2 - 0,5 gramů dvakrát denně v závislosti na hmotnosti. Užívání 0,5 gramů pro všechny hmotnostní skupiny není na závadu, nehrozí předávkování. Klasifikace 0,2 - 0,5 gramů je uváděná jako minimální dávka.

Orientačně 0,5 gramů Mumia odpovídá velikosti plodu hrachu. Pro užívání v rámci komplexní prevence je toto určení denní dávky dostatečné. Pro přesnou kalkulaci uvádíme přesné výpočty v kapitole Profylaktika.

0,5 gramu (1 hrášek) mumia rozpustíme ve 120 ml vlažné převařené vody a vypijeme. Možno rozmíchat v ovocných šťávách, mléce, atd.. Užíváme 4 týdny.

     Komplexní prevence

 • Mumio se doporučuje užívat 1 - 2 krát denně (ráno a večer). Optimální denní dávka je závislá na hmotnosti.
 • Hmotnost 70 kg - Optimální denní dávka mumia 0,20g
 • Hmotnost 70 kg do 80 kg - Optimální denní dávka mumia 0,25g
 • Hmotnost 80 kg do 90 kg - Optimální denní dávka mumia 0,30g
 • Hmotnost 90 kg a více     - Optimální denní dávka mumia 0,50 g 

  

Při používání mumia je nezbytná plnohodnotná strava bohatá na vitamíny a bílkoviny. Mumio užíváme v převařené vodě, čaji, mléku, ovocných šťávách.

Připravený roztok, popřípadě kousky mumia v porušeném obalu přechováváme v chladničce. Pokud mumio necháme vyschnout, energetická účinnost klesne částečně, účinnost při vnitřním užití podstatně. Do +40 stupňů Celsia se jeho léčebné vlastnosti nemění, doporučuje se skladovat na suchém, chladném a temném místěVyužití Mumia v kosmetice

 • Kosmetické přípravky založené na bázi mumia jsou unikátní a zásadním způsobem podporují obnovu zralé, citlivé a stárnoucí pleti.
 • Mumio (Shilajit) zlepšuje barvu a tón pleti, vyživuje ji vitamíny a minerály, stimuluje regeneraci buněk v epidermis, zabraňuje předčasnému stárnutí kůže. Potlačuje vrásky a stařecké skvrny, zlepšuje její bariérové ​​funkce
 • Mumio je již dlouho a tradičně velmi populární v kosmetice v boji proti striím (strie) kůži. Aktivuje krevní oběh a lymfatickou drenáž v podkožní tukové vrstvě. Mumio je také často používáno jako součást léčby celulitidy. Vzhledem k protizánětlivé, antibakteriální, fungicidní účinnosti a vysoký obsah zinku (normalizaci sekreci mazových žláz kůže) má uplatnění v komplexní léčbě seboreí a akné. Mumio přidané do šamponů pomáhá posilovat vlasy a zlepšuje jejich růst.

      Pro zevní použití - v kosmetice

 • U Mumio (Shilajit) při přípravě terapeutických prostředků by teplota neměla být vyšší než 40 stupňů.


Zpět  Recepty kosmetika mumio  Recepty teraupetické a profilaktika


Informace o Mumio - Kniha "Mumio - Mýty a skutečnost" (Prof. MUDr. Ivan Něumyvakin)